A Mobile Industrial Robots (MiR) 2021-ben nagyon jó pénzügyi évet zárt a kelet- európai és a globális piacon egyaránt. Az autonóm mobil robotok (AMR-ek) globális piacvezetője ennek apropójából 15 vállalatot tüntetett ki a világ minden tájáról a Kiváló Partner és Kiváló Partner+ címekkel. Régiónkban három társaság érdemelte ki az elismerést, a lengyel ASTOR, a cseh Amtech és a román ALFA TEST SRL. A MiR mindezzel a közép-és kelet- európai régióban tevékenykedő partnerek, köztük a magyar kollégák munkáját is elismerte és kifejezte a pénzügyi eredményekkel kapcsolatos elégedettségét.
A KELLER AG termékei rendkívüli előnnyel kecsegtetnek, az eszközeinket optimalizálhatjuk általuk, valamint a meglévő teljes rendszerünkbe integrálva a használatát még hatékonyabbá tehetjük. A ránézésre is azonosítható komponensek, például a fő blokkelemek és a csatlakozók, mind-mind a szenzor megfelelő működését segítik elő. A svájci gyártó számos egyedi alkatrészt állít elő üzemeiben, és szoros munkakapcsolatot építenek ki beszállítóikkal, ezzel lehetővé teszik a komponenseken a lehető legkülönfélébb módosítások egyszerű és gyors elvégzését.
Az elektromobilitási alkalmazásokhoz használt nagy teljesítményű akkumulátorokat nagymértékben automatizált folyamatokban gyártják. A gépek és üzemek hatékony felügyeletét számos, különböző mérési eljárást alkalmazó érzékelő biztosítja. A Pepperl+Fuchs több évtizedes tapasztalattal rendelkezik az autóiparban és az elektrotechnikában, így egy kézből tudja kínálni az akkumulátorgyártáshoz szükséges összes mérőműszert.
A nem tervezett gépleállások nemcsak presztízsveszteséget, hanem rossz esetben komoly anyagi kárt vagy bevételkiesést képesek okozni a gyártó cégeknek. A TRUMPF új szervizkoncepciója nemcsak leegyszerűsíti, hanem gyorsabbá és hatékonyabbá is teszi mind a hibabejelentéseket, mind a problémák orvoslását. Hegedűs Imre, a TRUMPF Hungary Kft. műszaki ügyfélszolgálatának osztályvezetője a MyTRUMPF portálról és az online Service alkalmazásról beszélt a TechMonitor olvasóinak.
Az UR20 a Universal Robots nagy teljesítményű ipari kobotjai új generációjának első tagja, amit arra terveztek, hogy szintet lépjen a teljesítményben.
A szerszámgépek fejlesztésének fő mozgatórugói közé tartoznak a sebesség és a minőség növelése. Más iparágakhoz hasonlóan a szerszámgépgyártók is felismerték, hogy a digitalizáció és az automatizálás egyre nagyobb szerepet játszik e célok elérésében. A digitalizáció segít a virtuális és a fizikai világ összekapcsolásában, ami komoly üzleti értékkel bír, ezért minden vállalatnak és iparágnak ajánlott kivennie belőle a részét.
A technológia nem ismer határokat. Ez a megállapítás nem csak átvitt értelemben igaz: az automatizálás térhódítása előtt már a fizikai határok is leomlottak. A Közép-európai Automatizálási Holding (CEAH) életre hívásával a magyar ügyfelek számára is elérhető lett a nemzetközi automatizálási szakértelem és a tagcégek egyesített tudása.
Az AMR-ek globális piacvezetője által kiadott új szoftver technológiai alapot teremt a gyorsabban végrehajtott küldetéseknek, az egyéb rendszerekkel való szorosabb integrációnak, illetve a fejlettebb kiberbiztonságnak.
Az ipar digitális átalakulásának meghatározó szereplőjeként a KUKA olyan termékeket és megoldásokat mutat be az automatica 2022 kiállításon, amelyek épp annyira erősek, mint amennyire könnyen használhatóak. Az új robotoktól a Digital Twin-ig a KUKA végre ismét élőben, személyesen mutathatja be újdonságait.
A modern gyártástechnika öt trendet különböztet meg (gyorsaság, pontosság, megbízhatóság, rugalmasság és rendszerszintű szemlélet), amelyek meghatározzák egy adott vállalkozás versenyképességét. Sorozatunk ezt az öt trendet járja körül méréstechnikai szemszögből. A sorozat második részében Csontos Tamás, a Werth Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója és Mohai Tamás műszaki specialista a pontosság kérdését járják körül.