A Softing dataFEED OPC Suite Extended új V5.10 verziója MQTT előfizetői funkcionalitást és kiterjedt lehetőségeket kínál az adatfeldolgozásban.
A 2020-ban Európában megjelent COVID-19 járvány idejét a pozitívan gondolkodók – helyesen – a felkészülés, fejlesztés hónapjaiként determinálták. Ellentmondásnak tűnhet, hiszen a fejlesztés költségeinek kigazdálkodása sokak számára nem lehetséges a jelenlegi feltételek mellett, a tartalékok felélése pedig túlságosan kockázatos lépés egy vállalat számára.
A csongrádi székhelyű Plasma-Tech System Kft. egyedi lézerberendezések és célgépek gyártásával foglalkozik, nagy hagnsúlyt fektetve az automatizációs és robottechnikai megoldásokra. Teljes mértékben saját fejlesztésű fiber lézervágó berendezésük, a PTL 4001 rendkívül egyedülálló a maga nemében. Az egészében Magyarországon fejlesztett és gyártott berendezés sikerét a kiváló ár/érték arány, a közvetlen magyarországi szerviz, a berendezéssel nyújtott háttértámogatás, illetve a Beckhoff korszerű NC-technológiája és AX5000-es hajtásrendszere jelentik. A fejlesztésről és a két cég kapcsolatáról kérdeztük Imrei Jánost, a Plasma-Tech Systems Kft. szervizvezetőjét és Jamriska Pétert, a Beckhoff Automation Kft. applikációs mérnökét.
A kiadvánnyal korábban csak nyomtatott formában, többnyire rendezvényeken találkozhattak az Olvasók, a koronavírus-járvány következtében kialakult helyzet miatt azonban digitális formában is elérhetővé vált.
Az RS Components (RS) bemutatta az Eaton energiagazdálkodási szakemberei által kifejlesztett logikai vezérlőmodulokból álló új, easyE4 nevű sorozatát. Az easyE4 olyan vezérlő alapegységeket és I/O bővítőmodulokat kínál, amelyek felgyorsítják és leegyszerűsítik az autóipari, ipari, építőipari, környezetvédelmi, tengeri és világítási alkalmazások vezérlőrendszereinek felépítését.
Az OMRON, az ipari automatizálás egyik globális vezető vállalata bejelentette a világ első robotizált integrált vezérlőjének, az új NJ501-R piaci bevezetését, amely megoldás az OMRON ipari automatizálásban iparágvezető NJ sorozatú egyetemes gépvezérlőjére épül.*¹ Az integrált vezérlő használatával automatizálhatóak a speciális és összetett kétkezi feladatok, és a felhasználók virtuális környezetben szimulálhatják a gyártóberendezések tervezését, működésének módosítását, valamint távolról is elvégezhetők a karbantartási feladatok.
A COPA-DATA zenon szoftverplatformja lehetővé teszi a komplex gépek és berendezések, az infrastruktúra, valamint az épületek digitalizálását. A magas szintű automatizáltság megbízható, rugalmas és hatékonyan működő rendszereket eredményez, és minimalizálja az emberi beavatkozás szükségességét. A zenon automatizált működése lehetővé teszi a vállalatok számára, hogy megfeleljenek a változó piaci követelményeknek, és a rendkívüli működési helyzeteket is könnyedén kezeljék. Ezáltal még válság idején is fenntartható a termelési létesítmények és az infrastruktúrák zökkenőmentes működése.
Öt nap a megoldások, trendek és digitális hálózatépítés jegyében A Pepperl+Fuchs 2020 Online Summit rendezvény egy ingyenes digitális platform, amely lehetővé teszi az ügyfelek és más érdekelt felek számára a gyár- és folyamatautomatizálás legújabb trendjeinek és megoldásainak megismerését - még a COVID-19 járvány ideje alatt is.
A kiadvánnyal eddig nyomtatott formában, többnyire rendezvényeken találkozhattak az Olvasók, a koronavírus-járvány következtében kialakult helyzet miatt azonban digitális formában is elérhetővé vált.
Ahogy az ipari dekonjunktúra hatásainak enyhítésében, úgy a válságot követő felpattanásban is meghatározó szerep juthat a felkészült munkaerőnek. A tréningek iránti növekvő kereslet idén is folytatódni látszott, de áprilisban gyakorlatilag lenullázódott az ágazat bevétele. A magyar tréningpiac ugyanis 99 százalékban tantermi oktatásokat jelentett, amit csak kis részben tudtak átvenni az online tréningek. Májusban azonban az élet kezdett visszatérni a rendes kerékvágásba, a fémipari vállalkozások pedig a képzések terén is elkezdhették utolérni magukat. A modern vezérléstechnikai ismeretek elsajátításának lehetőségeiről Sipos Ádám, a Smartus Zrt. alkalmazástechnológusa beszélt a TechMonitornak.
A COPA-DATA egészen a közelmúltig HMI/SCADA rendszernek nevezte a zenon szoftvert. Az SPS IPC Drives 2018 szakkiállításon pozicionálódott át a termékskála zászlóshajója univerzális felhasználású szoftverplatformmá. Háromrészes cikksorozatunk célja, hogy rávilágítson a változásokra. Az első részben az átpozicionálásra koncentráltunk, a folytatásban a konkrét termékváltozásokat emeltük ki, majd ebben a befejező részben az ipari automatizálás előnyeivel foglalkozunk.
A CX7000 sorozatú beágyazott PC-k révén a TwinCAT 3 lehetőségei immár a kisvezérlők szegmensében is elérhetők. De mit is jelent lényegében a „kisvezérlő”, és mihez szükséges a gyakorlatban? Ezt a kérdést és a Beckhoff új vezérlőjének egyéb speciális jellemzőit járja körül a terepibusz-technológiák és beágyazott PC-k vezető termékmenedzserével, Ralf Vienkennel készített alábbi interjú.
Az 1985-től havi rendszerességgel megjelenő és több ezer partner számára megküldött „Endrich News” angol nyelven mutatja be technikai oldalról a termékújdonságokat.
A COPA-DATA egészen a közelmúltig HMI/SCADA rendszernek nevezte a zenon szoftvert. Az SPS IPC Drives 2018 szakkiállításon pozicionálódott át a termékskála zászlóshajója univerzális felhasználású szoftverplatformmá. Háromrészes cikksorozatunk célja, hogy rávilágítson a változásokra. Az első részben az átpozicionálásra koncentráltunk, a mostani folytatásban a konkrét termékváltozásokat emeljük ki, majd a befejező részben az ipari automatizálás előnyeivel foglalkozunk.
Az SKF piacra bocsátott egy kompakt és költséghatékony rezgés- és hőmérséklet-érzékelőt a nehézipari berendezések forgóalkatrészeinek állapotfelügyeletére. Az SKF Enlight Collect IMx-1 elnevezésű érzékelő, amelyet elsősorban az SKF Forgóberendezés-teljesítményoptimalizálási (REP) megoldás részeként történő felhasználásra terveztek, lehetővé teszi a vevők számára a költséges nem tervezett gépleállások és a karbantartási költségek csökkentését.
A COPA-DATA egészen a közelmúltig HMI/SCADA rendszernek nevezte a zenon szoftvert. Az SPS IPC Drives 2018 szakkiállításon pozicionálódott át a termékskála zászlóshajója univerzális felhasználású szoftverplatformmá. Háromrészes cikksorozatunk célja, hogy rávilágítson a változásokra. Az első részben az átpozicionálásra koncentrálunk, a folytatásban a konkrét termékváltozásokat emeljük majd ki, majd a befejező részben az ipari automatizálás előnyeivel foglalkozunk.
A mikrodiszpenzió lehetővé teszi az elektronikai iparban a korszerű gyártási folyamatok bevezetését és a gyártott alkatrészek élettartamának megnövelését. A ragasztók, tömítőanyagok, kapszulázható vegyületek és hővezető paszták különféle alkalmazásokban kerülnek feldolgozásra. A fogyasztói elektronika terén különösen erős az egyre kisebb alkatrészekkel szemben támasztott teljesítményigény, és ezzel egyidejűleg a gyártási költségeket is alacsonyabbra szorítják. A látszólagos ellentmondást a teljesen automatikus és folyamatbiztos mikrodiszpenziós rendszerek oldják fel. A mindenki által használt okostelefonokat például teljesen automatizált mikroadagoló rendszerekben ragasztják össze, illesztik egybe és zárják le. Egy okostelefonban található kamera éppen ezért elkészültéig akár 40 különféle ragasztási és adagolási alkalmazáson is áteshet.
A komplex problémák megoldásához jelentős szakértelem szükséges. Különösen igaz ez a veszélyes területeken. Legyen szó akár ipari alkalmazások érzékelő technológiájáról, vagy rendkívül rugalmas házakról a robbanásvédelemhez - csak azon vállalkozások tudnak ideális megoldást kínálni, amelyek rendelkeznek az adott terület releváns ismereteivel.