A Knorr-Bremséhez, a vasúti és haszongépjárművek számára fékrendszereket és más berendezéseket gyártó piacvezető vállalathoz tartozó Knorr-Bremse Budapest a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem mérnökeivel és a vállalat beszállítóival együttműködésben magasan automatizált szerelősorokat fejlesztett ki. Az Ipar 4.0 kezdeményezés célja, hogy növelje a kisszériás, manuális munkafolyamatokon alapuló gyártás hatékonyságát.
Ismerje meg a Brady mérnökeit, akik a még nagyobb biztonság eléréséhez egyedi kizárási/kitáblázási eljárásokat tudnak összeállítani és megvalósítani. Használjon jól látható, egyedi kizárási árnyéktáblákat a biztonság tudatosításának hatékony javításához a munkahelyen.
A digitalizáció évtizedek óta a vállalkozásfejlesztés egyik hívószavának számít, de az ezen a téren tapasztalható gondok és félreértések az idő előrehaladtával csak szaporodni látszanak. A legfőbb probléma, hogy a digitalizálást – főleg a kkv-piacon – nagyrészt a kínálat határozza meg, tehát nem a cég vezetője ismeri fel, hogy milyen fejlesztésre van szükség, hanem a piac nyomja le a menedzsment torkán az új technológiát, amit aztán házon belül igyekeznek valamire használni. Cserpák Mihály, a Beckhoff Automation Kft. applikációs mérnöke az ipar 4.0 projektek tipikus siker- és kudarcfaktorairól beszélt a TechMonitor olvasóinak.
2021-re több mint 30 ország hozott létre nemzeti mesterséges intelligencia stratégiát. A mesterséges intelligencia kutatásokban élen járó Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (BME) újabb lendületet vesz az intelligens technológiák fejlesztése. A Tématerületi Kiválósági Program MI kutatásai mellett, megkezdték a munkát a Mesterséges Intelligencia Nemzeti Laboratórium kutatócsoportjai.
Az ipari dolgok internete (IIoT) felgyorsítja a gépek összekapcsolása körüli változások ütemét. Ennek ellenére egy új jelentés szerint a gyártók kevesebb mint 30%-a alkalmazza széles körben az Ipar 4.0 technológiáit. Bijal Patel, a fémforgácsolásban világelső Sandvik Coromant vezető digitális megmunkálási szakértője azt javasolja a gyártóknak, hogy kezdjék el meghallgatni a gépek mondanivalóját a műhelyekkel összekapcsolva őket.
Vegyen részt egy egyedülálló eseményen, ahol megismerheti, hogyan lehet gyorsan és hatékonyan megvalósítani az ipari automatizálást és az Ipar 4.0 technológiákat, amelyek felkészítik vállalatát a valós kihívásokra.
Sok helyen olvashattuk, hogy startupok kínálják ingyenesen szolgáltatásaikat annak érdekében, hogy a csőd szélére került vállalatokat megsegítsék. A DMG MORI hasonlóképpen gondolkozott, és speciális gazdasági ösztönző csomaggal támogatja ügyfeleit az automatizálás, a digitalizáció, a finanszírozás és a szerviz területén.
Az elektronikus alkatrészek, termékek és megoldások globális forgalmazójának számító Farnell bemutatta az „Ipar 4.0 interjúk 2020 ” című könyvét. Az e-könyv a Festo, az Omega, a Molex, a Pansonic és a Scheider Electric nemzetközi szakértőinek véleményét mutatja be az Ipari Dolgok Internete (IIoT) és a kapcsolódó technológiák fejlesztésével kapcsolatban. Az e-könyv főleg az elektronikai panel gyártók, a rendszerintegrátorok és tervezők, valamint a villamosmérnökök számára lehet hasznos, beleértve a karbantartással foglalkozókat is.
Az automatizálási lehetőségek felkutatására a Winterthurban működő és a nyomásérzékelők gyártására szakosodott KELLER saját projektcsapatot hozott létre, kidolgozta a szerelvénygyártás folyamatautomatizálási koncepcióját, és megépítette a szükséges berendezéseket. Az anyagmozgatás területén a legfontosabb projektpartner a SCHUNK, amely a megfogórendszerek és a rögzítéstechnika specialistájaként biztosította a folyamatok összekapcsolásához szükséges valamennyi részegységet.
A Festo VTEM Motion Terminal egyesíti a digitalizációt a pneumatikával. Az idejében aktivált Motion Appok a rugalmasság és energiahatékonyság növelésével, valamint a termelési folyamat gyorsításával megreformálják a pneumatikát. Ez kedvezően hat az elektronikagyártásra, ahogyan az látható a lapkahandlingben használt VTEM automatizálási platform esetében.
Az Association for Advancing Automation (A3) bejelentésének értelmében 2022. június 6-9. között rendezik majd meg az Automate automatizálási szakkiállítást és konferenciát a detroiti TCF Centerben.
A következő generációs litográfiai technológia, az extrém ultraibolya hullámhosszú litográfia (EUVL) korszakváltást hoz majd a chipgyártásban. Az EUV 13,5 nanométeres fényt használ a szilíciumlemez mintáinak megvilágításához, ami jelentősen megnöveli a chipek teljesítményét. A félvezető iparban kivívott európai pozíciókat high-tech gyártástechnológia is segíti.
Az RS Components (RS) bemutatta az RS PRO SMART-Q sorkezelő rendszert, egy kiváló minőségű, robusztus konfigurálható jelzőtornyot, amely az ügyfelek, valamint a személyzet áramlásának irányítására szolgál azáltal, hogy elősegíti számukra a biztonságos és hatékony mozgást kiskereskedelmi, kereskedelmi és ipari környezetek széles körében, valamint élő eseményeken, például konferenciákon és kiállításokon.
Évente mintegy 20-30 milliárd dollárt költenek az ipari felhasználók az automatizációs rendszereik szervizelésére, karbantartására, azonban ennek az összegnek a túlnyomó többsége megtakarítható lenne, ha egységes automatizálási megoldásokat alkalmaznának – állapítja meg az ARC Advisory Group elemzése.
Az Ipari Tárgyak Internete (IIoT) korában az üzemek, termékek és rendszerek egyre inkább hálózatba szerveződnek. Az IT és az OT ipari környezetben történő intelligens kombinációja az átlátható és hatékony folyamatok és az alacsonyabb termelési költségek alapját képezi, teljesen új üzleti szegmensek bevonását lehetővé téve.
Az OMRON virtuális kiállítása egy 360 fokos virtuális körséta keretében vezeti végig a látogatókat „a jövő gyárán” – amelyben a rugalmasság és a hatékonyság növelésére, a termelékenység fokozására szolgáló különféle innovációkat mutatnak be.
Az Eaton a ”Secure by design” elv mentén a lehető legnagyobb biztonságra törekedve tervezi termékeit, erre a tervezési és gyártási folyamatok harmadik fél általi tanúsítása a biztosíték a vevők számára.
Az SPS Connect, az SPS - Smart Production Solutions kiállítás virtuális platformja a nemzetközi automatizálási ipar digitális találkozási pontjává vált idén. A nürnbergi SPS 2020 kiállítás törlését követően a vásári kínálat átmenetileg az internetre költözött, amit a TechMonitor olvasói ingyenesen tekinthetnek meg.
Az Endrich által fejlesztett komplett IoT ökoszisztéma magában foglalja az adatgyűjtő és kommunikációs funkciókkal ellátott szenzor és IOT csomópontokból álló hardvercsaládot, valamint a felhő alapú adatbázis és a vizuális megjelenítés szoftveres szolgáltatásokat.
Korszakalkotó összeszerelési koncepció: a DMG MORI forradalmasítja az 5 tengelyes monoBLOCK megmunkálóközpontok gyártását a 4 000 m2-es pfronteni DECKEL MAHO Kiválósági Gyárában. A vezető nélküli szállítórendszerrel (AGV) ellátott összeszerelő egység 30%-os termelésnövekedést eredményez, ami az ügyfeleink számára is rendkívül előnyös.