A Fast MDx megmutatja, hogy számos kórokozó páratlan gyorsasággal kimutatható anélkül, hogy biológiailag biztonságos, drága laboratóriumokra lenne szükség. A londoni székhelyű Fast MDx cég által kifejlesztett, betegközeli vizsgálati rendszer a tipikus 24-48 órás várakozási időt mindössze egy-két órára csökkenti. Az új rendszer a Festo automatizálási technológiáját használja.
A tesztmérnökök már egy 62 000 termékből álló, átfogó, raktárról elérhető portfólió előnyeit élvezhetik.
Most aláírt stratégiai megállapodásuk értelmében a Siemens preferált partnerként automatizációs és hajtástechnológiát szállít a Continental gumiabroncs gyáraiba világszerte.
Két hét az innovatív technológiák és a fenntartható gyártás jegyében – ezek voltak az idei DMG MORI nyílt napok! 2023. január 30. – február 11. között összesen 28 kiállított CNC-gép, 14 autonóm gyártási megoldás demonstrálta a folyamatintegráció, az automatizálás, a digitalizálás és a fenntarthatóság holisztikus megoldásait. A pfronteni nyílt napokon külön fókuszterületeknek számítottak az orvosi technológia és a repülőgépipar.
Rakodórendszerek CNC-palástköszörűgépek számára – ez mindig neuralgikus pontot jelentett a fémipar számára. Ezen gépek speciális jellemzői, például a munkafej magassága és az ehhez kapcsolódó geometriai korlátozások komoly kihívássá tették a munkadarab-mozgatás automatizálását. A 2021 októberében a milánói EMO szakkiállításon bemutatott STUDER roboLoad azonban pontot tett a vita végére.
Tulajdonképpen ez az a cikk, amit, ha minden jól menne, és a dolgok úgy működnének, ahogy kell, sosem kellett volna megírnom. Bólogatni fogsz, és azt mondod majd, hogy ezt mindenki tudja, mindenki csinálja, de tévedsz. Sajnos meg kell írnom, mert mindenki csinálja, de nem jól, vagy leginkább sehogy – nagy tisztelet a kivételnek.
A tűzjelző rendszer mellett az energiaelosztásban is fontos szerep jut a vállalat megoldásainak.
Az elektronikai ipar magára talált a covid-járvány okozta alapanyag és alkatrészhiány nehézségéből és újra dübörög, hiszen az átfogó ipari digitalizációhoz és a környezetvédő technológiákra való átálláshoz elektronikai termékek sokaságára van szükség. De hogyan lehet az egyre növekvő keresletet ellátni? Iparágon belüli digitalizációval és automatizációval.
A mesterséges intelligencia és az összekapcsolt digitális hálózatok megkönnyítik a robotok használatát, és lehetővé teszik, hogy egyre több feladatot lássanak el új iparágakban is.
Jelentős mértékben csökkenő állásidő, a nem tervezett leállások után lényegesen gyorsabb újraindulás, alacsonyabb tervezési költségek – többek között ezekkel az előnyökkel jár, ha egy vállalat átfogó megközelítést alkalmaz a villanymotorok menedzselése során. A Schneider Electric megoldásai a stabil energiaellátástól a rendszerintegráción keresztül a teljes eszközmenedzsmentig biztosítják a hatékonyabb üzemeltetést, amely azon túl, hogy kevesebb kiadást jelent, a fenntarthatósági célok megvalósítását is támogatja.