"Fanuc" címke cikkei:

Eljön végre a „javításhoz való jog”?

Eljön végre a „javításhoz való jog”? (Cikk)

Mi történik azokkal a dolgokkal, amelyek elromlanak vagy nem működnek? A garanciaidő lejárta után az általános válasz az, hogy kidobjuk őket, nem utolsósorban azért, mert a javítás gyakran nem kivitelezhető vagy üzletileg nem életképes. Az idők azonban változnak: az Európai Bizottság a mobiltelefonok és táblagépek javításához való „jogot” akarja érvényesíteni, ami védi a fogyasztókat és megakadályozza a pazarlást. Ugyanakkor egyre több vállalat törekszik a „körforgásos gazdaságra”, amiben a termékek és a nyersanyagok a lehető leghosszabb ideig használatban maradnak.

Technológiák a digitális környezethez

Technológiák a digitális környezethez (Cikk)

A gyártóüzemek egyre inkább keresik a gyártási műveletek automatizálásának lehetőségeit. A cél számos esetben az emberi beavatkozás nélküli termeléssel elérhető költségcsökkentés, az értékteremtő műveletek felgyorsítása, minőségjavítása és az ezekhez kötött emberi munkaerő felszabadítása. Fekete Csaba, a FANUC Hungary Kft. műszaki menedzsere a japán automatizálási óriás digitalizálási víziójáról beszélt A Jövő Gyára olvasóinak.

Eldőlt, hogy kik képviselik Magyarországot a WorldSkills Lyon 2024 versenyen

Eldőlt, hogy kik képviselik Magyarországot a WorldSkills Lyon 2024 versenyen (Cikk)

A több mint 70 éves múltra visszatekintő Euroskills és Worldskills versenysorozaton 2024-ben minden eddiginél több, összesen 63 szakmában mérik össze tudásukat a legfiatalabb generáció versenyzői a tájkertészettől a mobil alkalmazások fejlesztéséig. Az Ipari Robotika (Robot Systems Integration) a 2019-es debütálásával a Worldskills egy viszonylag fiatal kategóriájának számít. Az Euroskills és Worldskills szakmai versenysorozatok egyik főtámogatójának számító FANUC oroszlánrészt vállalt abban, hogy a robotika bekerült a versenyszámok közé. A FANUC székházában évről-évre megrendezett FANUC Olimpia robotikai verseny ennek megfelelően mindig a következő évi Worldskills verseny válogatójának is számít.

A saját üzem bővítése: 3 kiváló minőségű robot aukciója a Surplexnél

A saját üzem bővítése: 3 kiváló minőségű robot aukciója a Surplexnél (Cikk)

Az autó- és fémipar használt ipari robotjai megfizethető lehetőséget kínálnak a vállalatok számára az üzemük bővítésére. A Surplex.com oldalon júniusban különböző modellek kerülnek árverésre.

A FANUC az Automatica kiállításon mutatja be a robotok sokszínűségét

A FANUC az Automatica kiállításon mutatja be a robotok sokszínűségét (Cikk)

A FANUC számos innovatív megoldást, műszaki mérföldkőnek számító és gyakorlati alkalmazást mutat be az Automatica kiállításon (2023. június 27-30.) Münchenben, a B6 csarnokban, a 231-es standon. A világ vezető robotgyártója magasan automatizált iparágakat és új ügyfélcsoportokat céloz meg. A vállalat többek között egyszerű és intuitív programozási megoldásokkal kívánja ellensúlyozni a szakmunkáshiányt.

Empatikus robotok fejlesztése

Empatikus robotok fejlesztése (Cikk)

A FANUC egy, az iparban alkalmazható, empatikus robot kifejlesztését támogatja. Az EU által finanszírozott és a Roboverse Reply által vezetett „Fluently” elnevezésű kutatási projekt célja egy olyan robotplatform létrehozása, amely valódi szociális együttműködést tesz lehetővé ember és gép között.

Beszállítók: A hajtás terén való átállás megvalósítása használt ipari robotokkal

Beszállítók: A hajtás terén való átállás megvalósítása használt ipari robotokkal (Cikk)

Az elektromobilitásra történő átállás komoly kihívást jelent az autóipari beszállítók számára. Jelenleg nem rendelkeznek megfelelő biztonsággal a beruházások tekintetében, amelyek azonban szükségesek. Annak érdekében, hogy a hagyományos hajtásról az alternatív hajtásra való átállás időszakában alacsonyan tartsák a beruházásokat, használtan vásárolhatnak automatizálási rendszereket.

Robotok, vegyék át Önök az irányítást!

Robotok, vegyék át Önök az irányítást! (Cikk)

A robotok a gyártás megváltói? Öt aktuális trend mutatja, hogy a robotok alkalmazása miként képes előmozdítani a digitalizációt és előzheti meg a szakképzett munkaerő hiányát.

Egy német autógyártó FANUC ipari robotjainak aukciója (Cikk)

Még ha az autógyártóknak nehéz időket is kell átvészelniük, a beruházásokról nem mondhatnak le. Ennek során azonban a költségoptimalizálás áll az első helyen.

Ha számít a jó ár: használt présgépek és FANUC robotok internetes aukción

Ha számít a jó ár: használt présgépek és FANUC robotok internetes aukción (Cikk)

Sok szerszámgép van a piacon, de csak nagyon kevés kínál olyan kedvező vételi lehetőséget, mint az Intergavel december 15-ig tartó online árverésének tételei.

Október közepén Luxemburgban mérik össze tudásukat a fiatal robotprogramozók (Cikk)

A Worldskillst idén 15 különböző helyszínen rendezik meg világszerte, a Robot System Integration versenyét Luxemburgban tartják meg. A helyi FANUC leányvállalat és a japán gyártó európai központja is támogatja az eseményt, a magyarországi FANUC csapat pedig a hazai fiatalok felkészülését koordinálja.

A FANUC idei robotújdonságai

A FANUC idei robotújdonságai (Cikk)

Sok helyen láthattak és hallhattak már a FANUC legújabb kollaboratív szériájáról, a CRX-ről. A FANUC idei legfontosabb termékbevezetésével nem titkolt célja a japán automatizálási vállalatnak, hogy piacvezetővé váljon a kobotok piacán. A könnyű súlyú, egyszerűen telepíthető és intuitívan programozható, immár öttagú kobotcsalád mellett azonban számos más újdonság is napvilágot látott az elmúlt hónapokban.

1 300 robotra szóló megrendelést kapott a FANUC

1 300 robotra szóló megrendelést kapott a FANUC (Cikk)

Az automatizálási specialista és ipari robotokat gyártó FANUC újabb jelentős megrendelést kapott a Volkswagen-csoporttól. A vállalat 2022-ben és 2023-ban összesen mintegy 1300 robotot szállít a csoport négy üzemébe, hogy támogassa az ottani termelést.

Újramelegítve még jobb?

Újramelegítve még jobb? (Cikk)

Hihetetlen, hogy egyetlen év alatt milyen fordulatokat hoz az élet, amik természetesen az iparban is éreztetik a hatásukat. Mozgalmak indulnak a változások sebességének lelassítására, de a megatrendek visszafordítása ritkán sikerül és még ritkábban jár pozitív hatásokkal. A hazai gyártástechnológia öt maghatározó szereplője inkább elébe ment a változásoknak.

Automatizálási Napok – újratöltve

Automatizálási Napok – újratöltve (Cikk)

A 2021-es évet akár eseménytelennek is lehetne nevezni az idei fejlemények tükrében – ebből a szempontból akár vissza is sírhatjuk a tavalyi csendet. 2021-ben kevés kő csobbant az ipar állóvizébe, még kevesebb olyan, amit sziklaként is érdemes számon tartani. A szeptemberi Automatizálási Napok rendezvény mindenképpen ez utóbbiak közé tartozott. Tartson velünk a 2022-es folytatáson is, amely még a tavalyinál is nagyobb durranásnak ígérkezik!

Hatékonyságnövelés robotokkal

Hatékonyságnövelés robotokkal (Cikk)

Bár sok forgácsolóműhely számára egyértelműek a robotizált gépkiszolgálás előnyei, akik nem rendelkeznek tapasztalattal, gyakran tartanak a programozástól és a robotnak a szerszámgéphez történő csatlakoztatásától. A FANUC folyamatosan fejleszti a technológiát ennek racionalizálására és leegyszerűsítésére, erre példa a Mach-Tech kiállításon is bemutatott Quick and Simple Startup of Robotization On-Site (QSSR On-Site) protokoll.

Használt ipari robotok a gépkocsigyártásból

Használt ipari robotok a gépkocsigyártásból (Cikk)

A gépparkját rendszeresen fejlesztenie kell annak, aki a gépkocsigyártásban versenyképes akar maradni. Ellátási nehézségek és költségvetési korlátok miatt új eszközök beszerzése sok esetben ki van zárva. A megoldás: használt gépek. A Surplex.com oldalon 2022.06.15-ig árverésre kerül egy német gépkocsigyártó gyártóüzeméből hat FANUC ipari robot és két F.EE lineáris tengely.

Gondolkodjon nagyban!

Gondolkodjon nagyban! (Cikk)

A FANUC legújabb anyagmozgató robotját 1 000 kg teherbírás és 3 253 mm maximális karkinyúlás jellemzi.

A FANUC automatizált CNC-marást visz az oktatásba

A FANUC automatizált CNC-marást visz az oktatásba (Cikk)

Iskolák, főiskolák, egyetemek, független képzési központok és OEM képzési létesítmények mind profitálhatnak a FANUC új oktatási csomagjából, amely kombinálja a ROBODRILL szerszámgépek és a FANUC kollaboratív robotok előnyeit. A számos vezető iparági partnerrel közösen kifejlesztett ROBODRILL Educational Cell (Oktatási cella) az automatizált CNC-marást hozza az oktatási piacra, rendkívül versenyképes áron.

Robotizálna? Csapjon le az Audi gyár használt robotjaira!

Robotizálna? Csapjon le az Audi gyár használt robotjaira! (Cikk)

Magyarországon 2020-ban 10 ezer feldolgozóipari alkalmazottra 120 darab robot jutott, ami némi lemaradást mutat a 126 darabos világátlagtól. Idehaza az összes robottelepítés 55 százaléka az autóiparban történt 2020-ban, a megatrendek szerint tehát mind a robotsűrűség, mind a szektorális megoszlás erős növekedési potenciált sejtet. Robotizálni azonban most egyszerre gyorsan, olcsón és jól is tudnak a jól informált vállalkozások.

Az automatizálás dallamai (Videó)

A @Fanuc Hungary stílusos karácsonyi jókívánságai! Élvezzük együtt az automatizálás dallamait!

Mesterségem címere

Mesterségem címere (Cikk)

Mi lehet motiválóbb egy fiatal tehetség számára annál, hogy a szakmák Világbajnokságán mérheti össze a tudását az adott mesterség krémjével? A páratlan és páros években felváltva megrendezett Euroskills és Worldskills versenysorozatokba immár a robotika is felvételt nyert, a FANUC szerepvállalásának köszönhetően az átlagosnál ráadásul jobb esélyekkel készülhetnek a magyar versenyzők. 2021. november 26-án az is kiderült, kik mutatják majd be a magyar hallgatók robotikai felkészültségét Shanghajban.

Egy asztalnál a gyártásautomatizálás óriásai!

Egy asztalnál a gyártásautomatizálás óriásai! (Cikk)

Ismét személyesen. Alighanem sokak fejében fordult meg ez a gondolat, amikor átlépték a FANUC székházának küszöbét, és a kihalt bemutatóterem és a fertőtlenítőpontok helyett élettel teli csarnokot láttak, ahol minden kiállított gyártásautomatizálási megoldást kisebb-nagyobb embercsoportok vettek körül. A FANUC, a Lenze, az Euchner, a Turck és a Schunk által szervezett Automatizálási Napok már a „régi szép időket” idézték, a beruházási kedv pedig szintén bizakodásra ad okot.

Leszállították a 750 000. FANUC robotot

Leszállították a 750 000. FANUC robotot (Cikk)

A FANUC Corporation, a világ egyik legismertebb automatizálási beszállítója tovább erősíti piacvezető pozícióját azzal, hogy versenytársait túlszárnyalva 750 000. robotját értékesíti.

Kulcsrakész hegesztőrobot-cella MIG/MAG és AWI hegesztéshez

Kulcsrakész hegesztőrobot-cella MIG/MAG és AWI hegesztéshez (Cikk)

A szakképzett hegesztőkből állandósult a hiány, és a megrendelések teljesítéséhez már nem elegendő a munkatársak át- vagy továbbképzése. A digitalizálás és az automatizálás azonban a hegesztés világát is megváltoztatja. A modern technológiával azonnal kompenzálhatjuk a szakképzett munkaerő hiányát, vagy tehermentesíthetjük munkatársainkat a monoton munkavégzéstől.

1400 robotot szállít a FANUC a Volkswagennek

1400 robotot szállít a FANUC a Volkswagennek (Cikk)

Az automatizálási specialista és ipari robotgyártó támogatja a Volkswagent a jövőorientált hajtástechnológiák bővítésében. A vállalat összesen mintegy 1400 robotot szállít a VW gyáraiba a németországi Emdenbe és az Egyesült Államokbeli Chattanoogába, mely robotokat karosszéria- és akkumulátorgyártásban fogják használni.

Hol van az egészséges egyensúly a robotgyártó és az integrátorok között?

Hol van az egészséges egyensúly a robotgyártó és az integrátorok között? (Cikk)

Egy automatizálási projekt sikere nemcsak abban mérhető, hogy a robotcella elvégzi-e a feladatul szánt munkát, hanem abban is, hogy a három érintett fél – a végfelhasználó, az integrátor és a robotgyártó – milyen mértékben elégedett az eredménnyel. Ez pedig nagymértékben függhet a robotgyártó hozzáállásától is. Sárkány László, a FANUC Hungary Kft. robotértékesítő mérnöke a japán automatizálási óriáscég integrátorokkal kialakított kapcsolatáról beszélt a TechMonitor olvasóinak.

A borászatokban is megjelentek a robotok

A borászatokban is megjelentek a robotok (Cikk)

1996-ban a vezető spanyol bortermelőnek, a Freixenet cégnek támadt egy „őrült ötlete”, hogy ipari robotok segítségével automatizálja a termelési folyamatokat, beleértve a palackozást, a tárolást, a raklapozást és a csomagolást is. „Ahol más robotgyártók nehézségeket láttak, ott a FANUC lehetőségeket, és a projekt folytatására bátorított bennünket” – mondta Pere Gibert Guasch, a Freixenet karbantartási osztályvezetője.

Robotikai válogatóversenyt szervez a FANUC Magyarországon

Robotikai válogatóversenyt szervez a FANUC Magyarországon (Cikk)

A FANUC Olimpia – Robotikai Verseny a hivatalos válogatója az Euroskills és Worldskills szakmák versenyének, melyeken először fog szerepelni a robotika, mint külön szakma. És mostantól magyar versenyzőnek is szurkolhatunk!

Online premierre készül a FANUC CRX kobot Magyarországon

Online premierre készül a FANUC CRX kobot Magyarországon (Cikk)

Első alkalommal tekinthető meg a FANUC legfrissebb, forradalmi robotikai fejlesztése, a könnyűsúlyú kollaboratív robot, a CRX-10iA a magyar leányvállalat webinárján.

Európai szemmel a FANUC-birodalom központjában

Európai szemmel a FANUC-birodalom központjában (Cikk)

Európai delegációt látott vendégül 2020 februárjában a FANUC központ. A FANUC Japánban elhelyezkedő 43 üzeméből nem kevesebb, mint 25 található a Fuji hegy lábánál fekvő Oshino településhez tartozó, másfél millió négyzetméteres FANUC városban. Bagdi Attilát, a FANUC Hungary Kft. marketing- és üzletfejlesztési specialistáját kérdeztük a Japánban szerzett benyomásairól.

Onrobot Nyílt Nap március 19-én

Onrobot Nyílt Nap március 19-én (Cikk)

Új módszereket keres a termelés hatékonyságának és rugalmasságának növelésére? Ismerje meg a robotokban rejlő lehetőségeket az OnRobot eszközökkel megfogókkal!

3500 robot áll munkába egy német autógyárban

3500 robot áll munkába egy német autógyárban (Cikk)

Az ipari robotokat gyártó FANUC és a BMW AG autóipari vállalat aláírt egy keretszerződést 3500 darab ipari robot megvásárlásáról, melyek az új gyáregységekben lesznek a termelés segítségére.

Új könnyűsúlyú kollaboratív robot a páston

Új könnyűsúlyú kollaboratív robot a páston (Cikk)

A munkaerőhiány, az árverseny és a termelésben növekvő flexibilitás igénye új kihívásokat hozott a gyártók számára. A világ legnagyobb robotikai kiállításán, a tokiói IREX-en az ipari robotokat gyártó FANUC számos megoldást kínált a jövő gyárainak, beleértve úttörő technológiai innovációkat.

Így válhat rekord idő alatt automatává a gyártás

Így válhat rekord idő alatt automatává a gyártás (Cikk)

A Prevotex Hungary Kft. társkiállítóként vesz részt a FANUC Hungary Kft. székházában megrendezésre kerülő workshop-on november 19-21. között. Az automatizálástechnika hazai Mekkájából tehát nem hiányzik majd a CNC-szerszámgépek kivételesen gyors és rugalmas kiszolgálását lehetővé tevő HALTER LoadAssistant® robotrendszer sem.

Milyen lesz a holnap gyártóberendezése?

Milyen lesz a holnap gyártóberendezése? (Cikk)

Több ezer ember értesült róla és több százan el is mentek rá: túlzás nélkül állítható, hogy a FANUC 2019. október 8–10. között rendezett Robotikai Workshop és Nyílt Nap rendezvénye az egész magyar iparra hatással volt. A rendezvény a diákoktól az első robot megvásárlását tervezgető cégeken át a profi rendszerintegrátorokig szinte mindenkinek tudott újat adni a gyártásautomatizálás terén.

Kulcsrakész gyártócellákkal bármely gyár könnyen intelligenssé tehető

Kulcsrakész gyártócellákkal bármely gyár könnyen intelligenssé tehető (Cikk)

Az idei EMO szakkiállításon a FANUC standjára látogatók első kézből tapasztalhatták meg, milyen egyszerűen integrálhatók az automatizációs megoldások a különféle gyártóeszközökbe. A japán automatizálási óriáscég standja olyan kulcsrakész gyártócellákkal volt tele, amelyekkel bármilyen gyár könnyedén intelligenssé tehető.

Gépi látás robotizált rendszerekhez

Gépi látás robotizált rendszerekhez (Cikk)

A pick and place műveletekben az alkatrész mozgatása a kulcsfeladat. A legegyszerűbb esetben az alkatrészek egy szabványos tálcán, raklapon vagy szállítószalagon, ismert pozícióban kerülnek a robot elé, nehezebb alkalmazásokban visionrendszerre van szükség ahhoz, hogy a robot el tudja végezni a termék mozgatását. A gépi látást biztosító eszköz ilyenkor kis részét képezi a rendszernek, de annál több múlik rajta.

FANUC Robotikai Workshop és Nyíltnap

FANUC Robotikai Workshop és Nyíltnap (Cikk)

CSATLAKOZZON a világ egyik legnagyobb gyártásautomatizálási beszállítójának rendezvényéhez, és tudjon meg mindent az ipari és kollaboratív robotokról, robotizált alkalmazásokról és a jövő gyártásáról, ami holnap már az Ön üzemében is működhet!

Ipari Robottechnikai Központ jött létre Székesfehérváron

Ipari Robottechnikai Központ jött létre Székesfehérváron (Cikk)

Ipari Robottechnikai Központ jött létre, köszönhetően Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat, a Hanon Systems Hungary Kft., az Óbudai Egyetem, valamint az Arconic-Köfém Kft. összefogásának eredményeként. Az átadóünnepségen Földesi Gabriella kancellár, Dr. habil. Felde Imre nemzetközi és kutatási rektorhelyettes, Dr. Cser-Palkovics András SZMJV polgármester, Karikó Zsolt a Hanon Systems Hungary Kft. igazgatója és házigazdaként Dr. habil. Györök György dékán is részt vett.

A repülőgépgyártás jövője is digitális

A repülőgépgyártás jövője is digitális (Cikk)

A Boeing előrejelzése szerint a következő 20 évben 5 900 milliárd dollár értékben 39 620 új utasszállító gépet rendelnek majd a légitársaságok a gyártóktól, ezenkívül 930 új teherszállító gépre és 1 440 teherszállítóvá átalakított repülőre is mutatkozik kereslet. Ez az igény azonban már csak automatizált gyártással elégíthető ki. Az ipari robotok légiipari alkalmazásáról Bagdi Attila, a FANUC Hungary Kft. marketing- és üzletfejlesztési specialistája beszélt a TechMonitornak.

Robot a raktárban: változóban a logisztika

Robot a raktárban: változóban a logisztika (Cikk)

Egy évtizede a hazai kereskedőházak körében még mérvadónak számított az, hogy ki rendelkezik megfelelő hazai raktárbázissal. Ma már sokan csak költségnövelő tényezőnek tekintik a raktárat, hiszen a központi gigaraktáraktól az online webáruházakig minden disztribútor 24-48 óra alatt képes eljuttatni a termékeket Európa minden zugába. Természetesnek hat, hogy az Amazonra feladott rendelésünk akár 48 órán belül teljesül. Ami pedig egy modern logisztikai szakember számára természetes: ez a gyorsaság és precizitás csak robotokkal valósítható meg. Jeff Brezos, az Amazon alapítója éppen ezért üzemeltet 30 000 darabos robothadsereget a raktáraiban és vált a világ leggazdagabb emberévé.

Egyszer nélkülünk megy tovább…

Egyszer nélkülünk megy tovább… (Cikk)

A gyártóüzemek egyre inkább keresik a gyártási műveletek automatizálásának lehetőségeit. A cél számos esetben az emberi beavatkozás nélküli termeléssel elérhető költségcsökkentés. Az automatizálás célja az anyagmozgatás, a feldolgozás, a sorjázás és egyéb műveletek felgyorsítása, minőségjavítása és az ezekhez kötött emberi munkaerő felszabadítása.

Helyettünk, vagy mellettünk?

Helyettünk, vagy mellettünk? (Cikk)

A Nemzetközi Robotikai Szövetség (IFR) előrejelzése szerint a 2018–2020 közötti három évben átlagosan 15%-kal növekszik majd az ipari robotok piaca. A rekordhalmozás mögött olyan megatrendek húzódnak meg, mint a világgazdaság vártnál nagyobb növekedése, a növekvő munkaerőhiány és -költség, a változatosabb vásárlói igények, valamint az ipar 4.0 koncepció. Kevesek által ismert tény azonban, hogy ebben a növekedésben vezető szerepet játszanak a kollaboratív robotok.

Szintet lépett a FANUC Magyarországon

Szintet lépett a FANUC Magyarországon (Cikk)

Négynapos rendezvénysorozattal ünnepelte új székházának megnyitását a magyar ipar egyik meghatározó beszállítójának számító FANUC Hungary Kft. A japán gyártásautomatizálási óriáscég 3 500 négyzetméteres székházának 400 négyzetméteres bemutatóterme a vállalat teljes automatizálási portfólióját felvonultatva közel 20 ipari és kollaboratív robotnak, fröccsöntőgépnek, megmunkálóközpontnak, huzalszikraforgácsolónak és gyártásautomatizálási eszköznek adott otthont.

Képzett munkaerő nélkül nincs versenyképesség

Képzett munkaerő nélkül nincs versenyképesség (Cikk)

A tréning fogalma évtizedek óta ismert, és az utóbbi években soha nem látott népszerűségnek is örvend. Nap mint nap kapunk értesítéseket képzési és továbbképzési lehetőségekről. A hazai viszonyokra ezzel együtt jellemző, hogy főleg a multinacionális és a nagyvállalatok fordítanak jelentős összegeket a munkatársak képzésére. A kisvállalatok jórészt csak egy-egy munkatársuk számára finanszíroznak meg bizonyos képzéseket – az elhatározás mögött általában konkrét cél, nagyrészt valamilyen új technológia beszerzése áll.

Szerel, válogat, beültet… avagy mit adtak nekünk a japánok?

Szerel, válogat, beültet… avagy mit adtak nekünk a japánok? (Cikk)

Már a régi görögök is… a közhelyszerű megállapítás bizonyos mértékben a robotokra is igaz, hiszen már az ókori görögök és rómaiak is készítettek robotszerű mechanizmusokat és vízzel hajtott szerkezeteket. A robot azonban mégis tipikusan XX. századi találmány, és hogy mennyire időtálló, azt jól jelzi, hogy a FANUC a kollaboratív robotok térhódítása közepette is bátran nyúlhatott hozzá egy bevált koncepcióhoz.

Automatizálási fellegvárrá vált Törökbálint

Automatizálási fellegvárrá vált Törökbálint (Cikk)

„A legutóbbi 10 év egyik legjelentősebb mérföldkövéhez értünk” – így jellemzi Mezei Tamás, a FANUC Hungary Kft. ügyvezető igazgatója a leányvállalat azon lépését, hogy saját székházat épít Törökbálinton. A Magyarországon mintegy 12 éve jelen lévő leányvállalat egy apró irodaházban kezdte meg működését, de mára az egyik legjelentősebb hazai ipari automatizálási beszállítóvá nőtte ki magát.

Robottal a szennyeződések ellen

Robottal a szennyeződések ellen (Cikk)

Az alkatrészek hatékony tisztítása napjainkra gyakorlatilag minden gyártó számára kulcsfontosságú lett, nem utolsósorban azért, mert a tisztaság mércéje is folyamatosan emelkedik. A szennyeződések eltávolítása kritikus tényező a soron következő megmunkálási feladatok és ezzel a késztermék minősége szempontjából. Ezzel párhuzamosan ugyanakkor a költségnyomás is fokozódik. A gyártók tehát két tűz közé kerültek. Megoldást jelenthet a mosórobotok alkalmazása.

Mikor váltsunk hegesztőrobotra?

Mikor váltsunk hegesztőrobotra? (Cikk)

A kis és közepes méretű gyártó cégek zöménél a hegesztési folyamatok automatizálása még napjainkban sem megoldott, nem tudnak ugyanis hozzá egyszerre nyereséges és hatékony módszert kidolgozni. A minőségi követelmények folytonos szigorodása és a munkaerőpiaci kérdések kiéleződése azonban itt is új feltételeket szabhat.

Látogassa meg idén ingyen az EMO szakkiállítást!

Látogassa meg idén ingyen az EMO szakkiállítást! (Cikk)

A fémipari világkiállítás az „Intelligens termelési rendszerek összekapcsolása” mottó jegyében idén az Industrial Internet of Things (IIoT) koncepciójára összpontosít. Ezzel összhangban a FANUC az IIoT és a mesterséges intelligencia (AI) terén kifejlesztett teljes termékválasztékát bemutatja!

Automatizálás felsőfokon

Automatizálás felsőfokon (Cikk)

Az első, a mai értelmezés szerint már ipari robotnak számító termelőberendezést a General Motors gyárában állították üzembe 1961-ben egy présöntőgép kiszolgálásához. Innentől datálható tehát az ipari robotok korszaka. Napjainkban már világszerte 1,5 millió ipari robot teljesít szolgálatot a termelésben, és számuk exponenciálisan növekszik. De hova helyeződött át időközben a fejlesztések súlypontja?

Vele van az Erő

Vele van az Erő (Cikk)

Először mutatkozik be Magyarországon a FANUC világrekorder teherbírású iparirobot-családja. A szériába tartozó M-2000iA/1700L szuper nehézsúlyú robotegység 1 700 kg-ra emelte az oszlopos forgódaruk híddaruk és lengővályúk helyettesítésére szolgáló széria teherbírását.

Az innovatív megoldások szakértője

Az innovatív megoldások szakértője (Cikk)

Látogasson el 2017. május 9-12. között az Ipar Napjai - Mach-Tech kiállításokra és ismerkedjen meg a Hitachi-KAWADA következő generációs robotjával!

Műanyagipari sikersztori (Videó)

A Pepperl+Fuchs cégcsoport az elektromos robbanásvédelem és szenzortechnika éllovasa több, mint 70 éves szakmai tapasztalattal. Veszprémi üzemében 2008 óta használ FANUC ROBOSHOT-okat kihívást jelentő termékei gyártásához.

A rekord mostantól 2 300 kg

A rekord mostantól 2 300 kg (Cikk)

A kistestvérek már kikövezték az utat a nagypályások előtt: az 1 350 és 1 700 kg-os súlyokhoz már eddig is léteztek rugalmas felhasználhatóságú robotok, melyek képesek voltak az oszlopos forgódaruk vagy híddaruk helyettesítésére. Az új M-2000iA szuper nehézsúlyú robotegység viszont 2 300 kg-ra emelte a széria maximális teherbírását.

Sokszor a másodpercek döntenek

Sokszor a másodpercek döntenek (Cikk)

Melyik gép áll éppen, és melyiken fut valamilyen program? Sikerült már átállítani a megmunkálóközpontot arra, hogy az éppen befutott sürgős megrendelést teljesíteni tudjuk? Dolgozzunk akár PC-ről, tabletről vagy okostelefonról, a DataLine mindig és mindenhol pontos összképet nyújt az aktuális gép- és folyamatinformációkról.

A jövőt Automatizálásnak hívják

A jövőt Automatizálásnak hívják (Cikk)

Az élelmiszer- és italgyártásra hatalmas költségnyomás nehezedik. A versenyképesség megőrzéséhez elengedhetetlen a költséghatékony automatizálási megoldások alkalmazása. A döntéshez szükséges legátfogóbb körképet a 2016. június 21-24. között Münchenben megrendezendő AUTOMATICA szakkiállítás vonultatja majd fel.

Több fényt!

Több fényt! (Cikk)

A milánói EMO kiállításon tartották a FANUC fiber lézerforrások európai premierjét. A portfólió hat modellből áll, 1-től 6 kW teljesítményig. A jelenleg elérhető 1, 2 és 3 kW-os lézerforrások között a Fiber Laser FF 3000i A modell teljesítménye a legnagyobb, megegyezik a hasonló kategóriájú CO2 lézerekével, így az ügyfelek mostantól minden teljesítménykategóriában két technológia között választhatnak. A fiber lézer moduljai kombinálhatók, így egyszerűen adaptálhatók az igényelt teljesítményszinthez. A 30/31i-LBlaser vezérlés ideális perforált vágáshoz.

Számra szám, sárgára zöld

Számra szám, sárgára zöld (Cikk)

Közel félév telt már el, hogy a FANUC bemutatta a világ legnagyobb teherbírású kollaboratív robotját. Azóta több felhasználó is elkezdett már kísérletezni az új technológiában rejlő lehetőségekkel, újabb és újabb applikációkba integrálva a CR-35iA robotot, legyen szó gyárak összeszerelő részlegeiről, gépbetöltésről, vagy éppen palettázásról.

Kiállítás a termelékenységről, megbízhatóságról és integrációról

Kiállítás a termelékenységről, megbízhatóságról és integrációról (Cikk)

Itt van az ősz, itt van újra. Eseménydús évszak vár ránk: szervezetünk még telítve van D-vitaminnal, de máris válogathatunk a jobbnál jobb szakmai kiállítások, nyílt napok között. A FANUC új koncepciójáról és az inHouse Show látnivalóiról Bagdi Attila marketing-specialistát kérdeztük.

FANUC InHouse Show

FANUC InHouse Show (Cikk)

Kiállítás a termelékenységről, megbízhatóságról és integrációról

Besárgult idén az Ipar Napjai kiállítás!

Besárgult idén az Ipar Napjai kiállítás! (Cikk)

A szerszámgépek, fröccsöntő vagy huzalszikra-gépek munkálkodásától voltak hangosak a Hungexpo pavilonjai, ahol a megszokott technológiák mellett igazi kuriózumok is megjelentek. A számos hazai és nemzetközi gépipari kiállítót felsorakoztató, több mint 15 ezer látogatót vonzó Ipar Napjai kiállítás idén is rengeteg látványos bemutatóval szolgált az érdeklődőknek.

Erődemonstráció FANUC módra (Videó)

A FANUC legújabb fejlesztésének számító CR-35i A kollaboratív robot 35 kg-os teherbírása révén már az ipari megmunkálási folyamatok során is alkalmazható. Az új modell véget vetett a kollaboratív robotokat az alacsony terhelhetőségű ipari robotok közé soroló kategorizálásnak. A CR-35i A kollaboratív robot iránt is az autóipari vállalatok mutatják a legnagyobb érdeklődést.

Keresés
Bejelentkezés / Regisztráció
AUTOMATIZÁLÁS

Az elektromos megfogók elejtik a munkadarabot?

Lehet a vákuum is gazdaságos

Média Partnerek