A Rittal egy teljesen új üzletággal – Rittal Automation Systems – bővíti ki meglévő portfolióját a vezérlő- és kapcsolóberendezés építők számára. A vállalat most a Kiesling megoldások palettáját egészíti ki jelentősen. Az eredmény egy átfogó termékcsalád az egyszerű kézi eszközöktől a bonyolult, teljesen automatizált megmunkáló rendszerekig.
A Siemens Zrt. hatékonysági pályázatának céljait és eddigi eredményeit összegezte az idei pályázati határidő lejárta előtt Jeránek Tamás a Siemens Digital Factory ágazati igazgatója és Pintér Szabolcs az Opel Szentgotthárd Kft. területi vezetője, a tavalyi verseny iparági győztese.
A Schneider Electric, az energiamenedzsment nemzetközi szakértője bemutatta az APC Mobile Power Pack nagy kapacitású és magas hatásfokú külső akkumulátor termékcsaládot, amely a különböző típusú okostelefonok és tabletek - valamint bármilyen USB kábelről tölthető eszköz mobil töltésére szolgál. A kompakt tervezésű, könnyű tápegységek lehetővé teszik, hogy a felhasználók bárhol és bármikor feltölthessék készülékeiket, legyen az egy repülőút vagy egy kirándulás a hegyekben. Ezen felül a töltők segítségével egyszerre több alkalmazás is hosszabb ideig használható, beleértve az olyan energiaigényes applikációkat, amelyek helymeghatározó és GPS-szolgáltatásokon alapulnak.
Nagy sűrűségű adatközponti rackek kiépítése esetén létfontosságú a megbízható áramellátás. A beruházónak és a gépterem adminisztrátorának ezen túl az üzemeltetés során mért értékekből levonható következtetésekre is figyelnie kell. A Rittal PDU családja az alapkivitelűtől egészen a számos mérési funkcióval ellátott áramsávokig terjed.
Október 18-án avatták fel ünnepélyesen Hamburgban, a Hafencity-ben a „Hummel” nevű LNG HYBRID uszályt. Az úszó cseppfolyósgáz-üzemű erőmű belépésének köszönhetően a luxushajókat a jövőben kikötői tartózkodásuk alatt olyan energiával lehet ellátni, amelyet környezetbarát cseppfolyósított földgázból (LNG – Liquefied Natural Gas) állítottak elő.
A Schneider Electric, az energiamenedzsment nemzetközi szakértője és az ERDF francia áramszolgáltató között több mint egy éve létrejött partnerkapcsolat keretében a vállalatok közös erővel fejlesztenek innovatív megoldásokat a közép- és kisfeszültségű hálózatok felügyelete, a jövő alállomásainak kialakítása és monitorozása, valamint a megújulóenergia-termelés elterjedésének elősegítése céljából. Együttműködésüket tovább erősítik az elosztóhálózatok üzemeltetői, többek között az ERDF és az áramszolgáltató közművek számára fejlesztett alkalmazással, melyet először Lyonban vezetnek be, a Greenlys[1] kísérleti smart grid projekt keretében.
Mindössze 6 mm szélesség, akár 70 °C-ig kiterjesztett működési tartomány, hosszú távú stabilitás, megbízhatóság és pontosság – ez jellemzi az első alkalommal az idei Hannoveri Vásáron bemutatott új SC-System jelkondicionálókat.
A SEW-EURODRIVE új kiviteli méretekkel bővítette a DRC elektromotorok teljesítménytartományát. A sorozat egy állandó mágneses szinkronmotorból és az integrált hajtáselektronikából áll össze, meghaladva az IE4 (szuperprémium hatékonyság) osztály követelményrendszerét, és akár 50 százalékkal csökkentve a hajtástechnológia energiaköltségeit.
A Hannoveri Vásár kiállítói és látogatói „a lábukkal szavaztak” az ipari növekedés stabilitását illetően. Az „Integrált ipar - következő lépések” mottó égisze alatt közel 5000 kiállító mutatta be technológiai megoldásait a jövő intelligens, önszerveződő gyárainak felépítéséhez és az energiarendszerek átalakításához.
Az EPLAN Data Portal egy központi online adatbázis, amelyre egyre több gyártó és egyre több (jelenleg 47 ezer) EPLAN-felhasználó támaszkodik. A jól előkészített adatokból mindkét fél profitál, mind az alkatrészgyártók, mind a felhasználók. Az adatbázis már 56 gyártó 350 ezer alkatrészadatát tartalmazza.
Megkezdte működését a Bosch új Indítómotor és Generátor Fejlesztési Központja Miskolcon. A technológiák és szolgáltatások szállítója 2017-ig összesen kétmillió euró értékű beruházást tervez végrehajtani a cégcsoport miskolci autóipari gyárához tartozó új fejlesztési központban.
Az igus GmbH (igus) energialánc rendszerekhez gyártott konfekcionált „Readycable“ vezetékei Intercontec „SpeedTec“ kördugaszos csatlakozókkal is elérhetők.
A Festo „e” elvárt biztonsági szintű MS szelepei már jól beváltak a legmagasabb igények esetében is. Azonban nem minden géphez vagy berendezéshez kell ilyen magas biztonsági szintű vészlekapcsoló szelep. Új termékként rendelkezésre állnak a „c” elvárt biztonsági szintű (Performance Level), nagy leürítési teljesítményű és igen kedvező árú MS6-SV és MS9-SV biztonsági szelepek.
Csúcsszínvonalat képviselő közvilágítási koncepció kifejlesztésén dolgozik a GE Hungary Kft. konzorciumi partnereivel. A projektet a Kutatási és Technológiai Innovációs Alap (KTIA) 571,2 millió forinttal támogatja.
Németh Lászlóné a következő időszak egyik legfontosabb feladatának nevezte a magyar cégek felkészítését a paksi atomerőmű bővítésében való részvételre. A nemzeti fejlesztési miniszter az MTI-nek adott interjúban remélte, hogy viszonylag gyorsan megállapodás születhet a bővítésével kapcsolatos államközi hitelszerződésről, és így hamarosan indulhatnak a műszaki egyeztetések.
Magyarország csatlakozni szándékozó, megfigyelő státusú meghívottként vett részt a megújuló energia nemzetközi érdekérvényesítő szervezete, az IRENA (Nemzetközi Megújuló Energia Ügynökség) éves január közepén rendezett közgyűlésén az Egyesült Arab Emirátusok (EAE) fővárosában, Abu Dhabiban.
Az igus GmbH biztonságos, egymással összehangolt energia-hozzávezetéseket és egyszerű helyszíni szerelést garantál, függetlenül attól, hogy ki konfekcionálja vagy építi be ezeket. Így válik minden egyes igusreadychain „safe-chainné”. Egy új, kompakt fluidmodul pedig a vezérléstechnika, a hidraulika, a pneumatika, a mágnestechnika és a közegérzékelés termékeivel tudja kiegészíteni az energia-hozzávezetést.
A rendszerklimatizálási termékek felhasználási területe sokrétű. Ahhoz, hogy az egyes iparágak kívánalmainak – elsősorban a gépgyártásnak és az IT-igényeknek – eleget tudjon tenni, a Rittal két új terméket is kifejlesztett. Az új TopTherm ipari folyadékhűtő optimalizált termodinamikának és a számos opciós csomagnak köszönhetően – például 24 V DC vezérlőfeszültség, vízhűtéses kondenzátor vagy színesfémmentes hűtővízkör – az új termékcsalád az ügyféligényeket most még rugalmasabban tudja kielégíteni. Az új LCP DX hűtőberendezést pedig a rendkívül rugalmas IT-szektor igényeit szem előtt tartva fejlesztette ki a Rittal.
Az Economist Intelligence Unit (EIU) és az ABB közös tanulmánya azokat a kihívásokat ismerteti, amelyekkel a gyártási folyamatokban a nagyobb energiahatékonyságra törekvő ipari gyártóknak kell szembenézniük. A tanulmány egyúttal beszámol az ipari energiahatékonysággal kapcsolatos tendenciákról és kilátásokról is.
A „savfe – safe & save” jelmondat alatt olyan új termékeket és szolgáltatásokat mutatott be az igus GmbH, amelyek biztonságot nyújtanak a vevőknek, és egyben segítenek költségeket megtakarítani. A cél az, hogy támogassák a szerszámgépgyártókat a világpiacon.