Több mint 30 éve az egyik legsikeresebb fagylaltkreáció, most pedig modern csomagolósort kapott a Vienetta Németországban.
Negyedével csökkent az energiafelhasználás, a gyártás során keletkező hulladék mennyisége 17 százalékkal lett kevesebb, míg a CO2-kibocsátás 25 százalékkal esett vissza – a többi között ezeket az eredményeket ismerte el a Világgazdasági Fórum, amikor a Schneider Electric Le Vaudreuil-i gyárának ítélte a Sustainability Lighthouse névre hallgató fenntarthatósági minősítését. A társaság indiai Hyderabadban található üzemét pedig iránymutatóként jelölték meg, ötödikként a cég létesítményei közül. A Schneider Electric az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat.
Napjaink gazdasága jelentős mértékben épül arra, hogy minden elérhető mindenhonnan, és bármilyen feladat elvégezhető bárhonnan. Mindezt az adatok exponenciálisan növekvő ökoszisztémája teszi lehetővé. Becslések szerint tavaly már a világszerte termelt GDP 65 százaléka származott digitalizált forrásból. Az óriási, folyamatosan növekvő adatmennyiség egyszerre rejt magában lehetőségeket és kihívásokat. Tehát a szervezetek jelenlegi és jövőbeni sikere azon múlik, hogy képesek-e biztonságosan fenntartani és kihasználni az egyre bonyolultabb informatikai rendszereket. John Roese, a Dell Technologies technológiai igazgatója összefoglalta rövid és hosszú távra szóló jóslatait azzal kapcsolatban, hogy az informatikai iparág milyen platformokkal és képességekkel igyekszik kiaknázni az adatokat.
Másfél év alatt modernizálja gyártását a Dr. Oetker Magyarország. Az évente 9-11 ezer tonnányi, tizenhét országot – közte hazánkat is – ellátó, élelmiszeripari segédanyagokat gyártó vállalat meglévő gyártósorait digitalizálja jánossomorjai üzemében.
Önvezető járművet is alkalmazó automatizált anyagmozgatás bevezetésével megkezdte a tervezett pilot programok helyszíni tesztjét a Magyar Telekom által kiépített helyi mobilhálózaton (campus hálózaton) a BorgWarner Kft. és a T-Systems Magyarország. Az önvezető targonca mellett az oroszlányi gyárban két további IoT megoldást (vonalkód-olvasás és PLC vezetéknélküli adatkapcsolat) tesztelnek a magas rendelkezésre állást és az alacsony késleltetést biztosító, 5G-re továbbfejleszthető dedikált mobil hálózaton.
A DMG MORI digitalizációs szolgáltatásainak folyamatos fejlesztésén keresztül integrált, innovatív megoldásokkal támogatja ügyfeleit a jövőorientált gyártásban.
Az ABB is támogatni kívánja a kiemelt fontosságú egészségügyi létesítmények, közműszolgáltatók, ipari és kereskedelmi épületek működését, ezért úgy döntött, hogy 2020 végéig a szoftvermegoldásait díjmentesen bocsátja ezen gazdasági szereplők rendelkezésére.
A Bystronic számos automatizálási megoldást fejlesztett ki a BySmart Fiber lézeres vágórendszerhez. Az ügyfelek számára egyaránt elérhetővé vált a ByTrans és a Byloader rendszer.
Az ABB a Negyedik Ipari Forradalom értékeit teszi elérhetővé ügyfelei számára több mint 180 féle megoldás és szolgáltatás kereskedelmi forgalmazásának elindításával. Az ABB Ability a hálózatok összekapcsolása terén meglévő széles körű szakértelmét ötvözi a legújabb digitális technológiákkal, és így olyan hatékony megoldásokat és szolgáltatásokat teremt, amelyek a valódi üzleti problémákra kínálnak megoldást, ezzel kézzelfogható üzleti lehetőségeket teremtve.
A graphIT Kft., a hazai CAD/CAM/PLM piac meghatározó forgalmazója, mint minden évben, idén is megrendezi a PLM Perspektíva szakmai napot, melyre ezúton meghívjuk Önt.
Csurgai István az AUDI HUNGARIA MOTOR Kft. munkatársa gyártástechnológia-tervezés területen. A szakember rendhagyó módon került a vállalathoz: nem egy álláshirdetésre, hanem egy toborzási célú rendezvényre jelentkezett, a Szakértők Napjára. Mitől különleges ez a rendezvény? Mivel foglalkozik a gyártástechnológia-tervezés tulajdonképpen? István többek közt ezekre a kérdésekre is választ adott.
Az EMO 2015 kiállításon a Siemens standja teljes mértékben a szerszámgép környezetek digitalizálását állítja középpontba. "Úton az Industrie 4.0 felé – digitalizálás a szerszámgép gyártás területén" jelmondatának megfelelően a Siemens az ipari szoftver és automatizálási technológia integrált portfólióját mutatja be, amelynek révén a vállalatok rugalmasabbá és hatékonyabbá tehetik termelésüket, ugyanakkor lerövidíthetik a piacra kerülési időt.
Az ABB, az energetikai és automatizálási technológiák terén piacvezető cégcsoport, japán űripari megrendelést kapott. A megrendelés alapján az ABB a GOSAT-2 műhold legfontosabb műszerét, a Michelson-féle interferométert fogja szállítani. A legkorszerűbb technikával felszerelt műhold lehetővé teszi, hogy a japán kormány folytassa és továbbfejlessze a főbb légköri üvegházhatású gázok eloszlásának mérését.
A VARINEX Zrt. ezúton meghívja Önt és kollégáit Digitális Prototípus Fórum 2015 című szakmai rendezvényére!
Az EPLAN Preplanning a részletes tervezési munkát megelőző előtervezési fázisra fókuszál. Az előzetes tervek projektadatai a projekt kezdeti szakaszában bármilyen fennakadás nélkül átvihetőek az EPLAN Platformba, ahol azok tovább bővíthetők, kezelhetők és feldolgozhatók.
2015. április 8-án rendezte meg az ASPROVA termelésütemezési rendszer magyarországi ősbemutatóját a graphIT Kft. A rendezvényen közel 100 fő vett részt az autóipar, az elektronikai és élelmiszeripar, valamint a könnyűipar számos vezető cégétől.
Az MSC Software felvásárolta a képlékeny alakítás és a hegesztési folyamatok szimulálásában élenjáró Simufact termékcsaládot fejlesztő Simufact Engineering szoftvercéget. A simufact.forming és simufact.welding nemlineáris szimulációs szoftvereket a repülőgépipar, az autóipar, a gépipar, valamint ezen szektorok beszállítói alkalmazzák a gyártási folyamatok bevezetésének során jelentkező költségek csökkentése tekintetében.
Idén nyolc fiatal vállalkozás vehet részt a New York-i Northside innovációs fesztiválon, amely az innováció, a kreatívipar, a film, a zene és a kortárs művészetek legizgalmasabb képviselőit mutatja be, és amelynek 2015-ös díszvendége Magyarország lesz - közölte a kijutásra kiírt pályázatot a Balassi Intézettel és a Magyar Turizmus Zrt.-vel partnerségben megvalósító Design Terminál az MTI-vel.
A Flexlink legújabb 3D szoftverét – a FlexLink Design Tool-t – a cég saját munkatársai tervezték és fejlesztették. Megalkotását hosszas kutatás, illetve a vevőkkel és partnerekkel folytatott konzultáció előzte meg annak érdekében, hogy a program minél könnyebben használható legyen.
Az idén április 19-én ötvenéves Gordon E. Moore tézise, a Moore-törvény, amely szerint a számítógépek adatfeldolgozási sebessége, valamint a chipekbe építhető alkatrészek száma exponenciálisan nő, vagyis minden második évben megduplázódik.