INTELLIGENS GYÁRTÁSI RENDSZEREK

Siemens technológiával automatizálja abroncsgyárait a Continental

Most aláírt stratégiai megállapodásuk értelmében a Siemens preferált partnerként automatizációs és hajtástechnológiát szállít a Continental gumiabroncs gyáraiba világszerte.

Így automatizál a fémipar

Két hét az innovatív technológiák és a fenntartható gyártás jegyében – ezek voltak az idei DMG MORI nyílt napok! 2023. január 30. – február 11. között összesen 28 kiállított CNC-gép, 14 autonóm gyártási megoldás demonstrálta a folyamatintegráció, az automatizálás, a digitalizálás és a fenntarthatóság holisztikus megoldásait. A pfronteni nyílt napokon külön fókuszterületeknek számítottak az orvosi technológia és a repülőgépipar.

Siemens-megoldások az Országos Széchényi Könyvtár új épületében

A tűzjelző rendszer mellett az energiaelosztásban is fontos szerep jut a vállalat megoldásainak.

Piacvezető gyártástámogató szoftvereket csak a célokat ismerve érdemes fejleszteni

A DMG MORI HEITEC Digital Kft. fejlesztőgárdája több alkalommal is ellátogathatott a DMG MORI szerszámgépgyártó pleszewi gyáregységébe, a FAMOT-ba, ahol termékeik felhasználását testközelből is megismerhették. A gyárlátogató turnusok „osztályfőnökeivel”, Harrer Ágnessel, Boros Ferenccel és Bagdi Attilával többek között erről is beszélgettünk.

Új szolgáltatással támogatja a digitális átalakulást a Schneider Electric

A végfelhasználók és a berendezésgyártók 83 százaléka már megkezdte a digitális átállást, azonban egyelőre csak 7 százalékuk véli úgy, hogy be is fejezte a folyamatot. A transzformáció felgyorsítását támogatják a Schneider Electric új szolgáltatásai, amelyeket a héten mutatott be.

Gyárautomatizálás Magyarországon ma – válaszol a Mitsubishi Electric

A monoton feladatok végrehajtására egyre nehezebb munkaerőt találni, és a termelékenység, hatékonyság iránti igény és verseny is trendszerűen fokozódik. Ma már több mint 2,7 millió ipari robot végez valamilyen termelőmunkát globálisan, azonban mi Magyarországon még messze elmaradunk a leginkább robotizált gazdaságoktól. Japánban és Németországban például több mint 300 robot jut 10 000 feldolgozóipari alkalmazottra. A gyártásautomatizálásban rejlő lehetőségekről, iparági trendekről és a piac jelenlegi helyzetéről Balán Pétert, a Mitsubishi Electric Hungary branch menedzserét kérdeztük.

További milliárdokat fordít jövőbeni digitalizációs projektekre a Bosch

A Bosch tovább folytatja a digitális átalakulást. A technológiák és szolgáltatások szállítója 2025-ig tízmilliárd eurót fordít digitalizációra és hálózatba kapcsolásra. Ennek kétharmadát ígéretes új technológiák fejlesztésére és bővítésére szánja, különös tekintettel a hosszú távú fenntarthatóságra, valamint a mobilitás és az Ipar 4.0 megoldásaira.

E-IoT koncepció a TECHference 2022 kiállításon

Az E-IoT koncepció 2020-as debütálása a nürnbergi EmbeddedWord 2020 kiállításon már előrevetítette, hogy az IoT területén tevékeny mérnök társadalom nagy örömmel fogadja majd egy olyan komplett teszt-infrastruktúra megjelenését, ami segíti munkájukat alkatrész, kész megoldás és szoftveres szolgálatások tekintetében egyaránt.

Álom vagy valóság?

A Haas Automation magyarországi képviselete és a CAD-CAM Solutions Kft. idén is megrendezi a tavaly nagy sikert aratott, „Gyártásautomatizálási napok” néven ismert hagyományos házi kiállítást.

Gyártásütemezés, -tervezés és visszajelzés, valós időben, magyarországi fejlesztéssel a világ egyik legnagyobb szerszámgépgyártójának égisze alatt

A DMG MORI vállalatcsoport gyártásütemező szoftvermegoldása mögött egy nemzetközi csapat részeként a magyar székhelyű DMG MORI HEITEC DIGITAL Kft. szoftverfejlesztői állnak, hagyatkozva a vállalat közel 150 fős szoftverfejlesztői gárdájára. A szerszámgépóriás gyártástervező megoldása alternatívát nyújt a papíralapú vagy Excel-es ütemezési feladatokra, hogy hatékonyabbá és átláthatóbbá tegye a kis- és közepes, valamint a nagyvállalatok tervezési kihívásait.

Ez kellett: automatizálás és hatékonyság egy helyen

Már a májusi Ipar Napjai kiállításon érződött, hogy egyrészt az emberekben elmúlt a félsz, másrészt visszatért az érdeklődés a technológiai innovációk irányába. A Technológiai Napok során működés közben lehetett megtekinteni a kiállított gépeket, de a digitális eszközök megismerésére és az aktuális projektfeladatok személyes átbeszélésére is nyílt lehetőség.

Az Eaton a Farnell „The Innovation Experts” globális podcastjában mutatja be, hogyan segítheti elő a tervezés és az elemzés a folyamatok automatizálását.

Az Eaton és a Farnell a 2 sorozat negyedik epizódjában (Ipar 4.0 és a gyártás jövője) a digitális gyárak építése során az adatközpontú döntések meghozatalának fontosságát vitatják meg.

Beköszöntött az ipari metaverzumok kora

A „metaverzum” kifejezés először Neal Stephenson Snow Crash című sci-fi regényében bukkant fel 1992-ben. A kifejezéssel egy, a fizikai világtól elkülönülő virtuális világot írtak le. Napjainkban már számos szerepjáték játszódik metaverzumban, a koncepció jellemzően egy avatáron alapul, amely egy valóságos személyt képvisel, több „univerzumban” utazhat és léphet kölcsönhatásba másokkal. A technológia azonban nem korlátozódik a videójátékokra és a szórakoztatóiparra, hanem az iparcégek számára is kínál nagyon is kézzelfogható előnyöket.

Így lehet sikeres a digitális átállás az ipari vállalatoknál

Az ipari vállalkozások 94 százaléka szerint a digitális átalakulás nagy hatással lesz a működésükre a következő 2-3 évben, ugyanakkor 55 százalékuk még mindig csak részben felkészült a hatékony digitalizációra – derül ki a Schneider Electric és az Omdia közös felméréséből. Számos cég kiemelten kezeli a fejlett elosztott vezérlőrendszerek (DCS) bevezetését.

Újramelegítve még jobb?

Hihetetlen, hogy egyetlen év alatt milyen fordulatokat hoz az élet, amik természetesen az iparban is éreztetik a hatásukat. Mozgalmak indulnak a változások sebességének lelassítására, de a megatrendek visszafordítása ritkán sikerül és még ritkábban jár pozitív hatásokkal. A hazai gyártástechnológia öt maghatározó szereplője inkább elébe ment a változásoknak.

Egész pályás automatizálás

Nemzetközi szinten az ipar vezető szakértői már az Ipar 5.0 forradalmi változásait fejtegetik, hiszen a globális piaci változások egyre gyorsuló ütemben terelik az egyes iparágakat az automatizálás irányába. A hazai kis- és középvállalatok automatizáltsági szintje továbbra is sok helyen alacsony, azonban könnyebben fejleszthető, mint azt sok cégvezető el tudná képzelni.

A pandémia felturbózta a home office és az automatizáció forradalmát

Az elmúlt két évben a hazai vállalatok 28,8%-a számára az üzleti folyamatok automatizálása jelentette a legnagyobb kihívást; míg 17,1%-uknál az innováció ütemének követése, 11,7%-uknál pedig a hibrid munka szervezése okozta a legtöbb fejtörést

Automatizálási Napok – újratöltve

A 2021-es évet akár eseménytelennek is lehetne nevezni az idei fejlemények tükrében – ebből a szempontból akár vissza is sírhatjuk a tavalyi csendet. 2021-ben kevés kő csobbant az ipar állóvizébe, még kevesebb olyan, amit sziklaként is érdemes számon tartani. A szeptemberi Automatizálási Napok rendezvény mindenképpen ez utóbbiak közé tartozott. Tartson velünk a 2022-es folytatáson is, amely még a tavalyinál is nagyobb durranásnak ígérkezik!

Digitalizálás 360 fokban 3. rész

Míg egy ember fél-egy másodperc alatt hoz meg egy döntést, addig a mikroprocesszoroknak ehhez csak néhány nanomásodpercre van szükségük, emellett a gépek által hozott döntések sokkal szélesebb, közel valós idejű adathalmazokon alapulnak. A várakozások szerint az IT-szolgáltatásokat az emberek helyett egyre inkább a gépekre szabják majd, mert így alacsonyabb költségek mellett jobb és gyorsabb döntések születhetnek. A mesterséges intelligencia stratégia megléte ma már alapfeltétele a versenyben maradásnak. De nem elég arról dönteni, hogy szükségünk van mesterséges intelligenciával ellátott megoldásokra, stratégiát is kell alkotni annak bevezetésére. Ennek lehetőségeiről Baksai Bianka, a Schneider Electric Zrt. ipari automatizálási termékmenedzsere és Erdei Gábor, a cég szoftverértékesítési üzletfejlesztési menedzsere beszélt a TechMonitor olvasóinak.

A jövő versenytényezője

A mesterséges intelligencia fogalmának 1956-os megjelenése után a szakértői jóslatok gyors eredményeket fogalmaztak meg a területtel kapcsolatban. Bár a technológia malmai kissé lassabban őröltek, 1982-ben már megjelent az első üzletileg sikeres szakértőrendszer, napjainkra pedig a mesterséges intelligencia új üzleti modellek és munkakörök létrehozását eredményezte. Az ipar világa korábban nem látott sebességgel alakul át, amiről Gáspár Sándor, a Stratis Vezetői és Informatikai Tanácsadó Kft. AI-kompetencia-központjának vezetője beszélt a TechMonitor olvasóinak.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Keresés
Bejelentkezés / Regisztráció
BMW GROUP CAREERS IN MARCH

LAUNCH CONTROL SPECIALIST

BIG TEST STAND PLANNER - E/E TESTING (F/M/X)

PROCESS PLANNER - E/E TESTING (F/M/X)

QUALITY SPECIALIST DRIVETRAIN & DRIVING DYNAMICS (F/M/X)

QUALITY SPECIALIST ELECTRIC / ELECTRONICS (M/F/X)

Média Partnerek